Make your own free website on Tripod.com

Crack Nedir?
Crack kelimesinin sözlük anlamı çatlatmak , kırmaktır.Yani bir programı crack etmek ; o programın güvenliğinde çatlak bir yer bulup programı değiştirmek anlamına gelir.

Crack Programları Nasıl Çalışır?
Crack programlarının değişik çalışma stilleri vardır.Bazıları direkt çalıştırılabilir dosya (.exe) üzerinde değişiklikler yapar. bazılarıda .dll .ini gibi sistem dosyalarında değişiklik yapar.Böylece ilgili program kırılmış olur.
Bazı crack programları ise tam anlamı ile bir kyrma işlemi gerçekleştirmez.Sadece programa uygun seri numaraları (Serial Number) üretirler.Crack programının üretiği seri numarasını siz ilgili programa girerseniz program REGISTER' lanmış olur.
 

Crack Programları Nasıl Çalıştırılır?
*Diyelim ki abc.exe programını kırmak istiyorsunuz.Öncelikle abc.exe programının crack dosyasını sitemden indirin. İndirdiğiniz bu ZIP dosyayı abc.exe programının bulunduğu dizine EXTRACT edin (açın). Daha sonra crack programını çalıştırın.Hepsi bukadar....
*Eğer Crack programı Seri Numarası üreteci ise programın ürettiği seri numarasını bir yere not ettikten sonra abc.exe programını çalıştırın. Daha sonra ilgili yere (genelde Help menüsünde) not ettiğiniz seri numarası ve kullanıcı adını yazın. :)